www.post-hardcore.pl

Podsumowanie: Najlepsze wydawnictwa i single 2019 roku!

2019 December 27 | Sylwia Sarama


Zdaje się, że dopiero co skończyliśmy pisać podsumowanie ubiegłego roku, a już zabieramy się za kolejne zestawienie najlepszych albumów. Kończący rok jest o tyle bardziej wyjątkowy, że zamyka on kolejną dekadę muzycznych dokonań jednocześnie idealnie podsumowując jak wielkie zmiany dokonały się w przeciągu tych dziesięciu lat. W końcu kto dziś pamięta jaki sukces osiągnął album Alesany w 2010 roku, a co najważniejsze gdzie jeszcze możemy usłyszeć taką muzykę jeżeli nie na starych płytach 😉

Coldrain – The Side Effects

Japończycy z fomracji Coldrain mają wyjątkowy talent do tworzenia chwytliwych melodii połączonych z akompaniamentem wokalnym. Ich najnowszy album to kolejny już dowód na to, że jest to zespół mający ogromny nieodkryty na szerszą skalę potencjał.

Wage War – Pressure

Materiał amerykanów zebrany na tym wydawnictwie to kolejny dowód na to, że diament na okładce może stać się symbolem świetnych albumów. Grupa zachowała na tym krążku idealny bilans pomiędzy czystymi wokalami i krzykiem, a do tego uraczyła nas samymi dobrymi melodiami.

Bad Omens – Finding God Before God Finds Me

Długo zeszło zanim faktycznie udało mi się sprawdzić drugi studyjny krążek amerykanów. Gdy jednak zagościł w moim odtwarzaczu to już go nie opuszczał i to samo polecam zrobić też wam jeżeli jeszcze nie wiecie co na nim znajdziecie.

While She Sleeps – So What?

Również Brytyjczyków nie mogło zabraknąć na naszej skromnej liście. “So What?” to zdecydowanie jeden z najlepszych albumów ubiegłego roku, ale również lekki powiew świeżości w twórczości zespołu.

Void of Vision – Hyperdaze

W naszych rozważaniach nie zapomnieliśmy również o młodej kapeli z Australii, która zyskała w naszych oczach swoim drugi albumem. ‘Hyperdaze’ jest pełne pasji i emocji, a to przełożyło się na świetnie skomponowany krążek.

Bring Me The Horizon – Amo

Anglicy wraz ze swoim najnowszym wydawnictwem zdecydowanie poszerzyli swoje muzyczne horyzonty. Grupa sięgając po niecodzienne rozwiązania stworzyła album, który zaszokował i na stałe zagościł w wielu odtwarzaczach.

The Devil Wears Prada – The Act

Najnowszy album amerykanów, to już nie ta sama Prada, którą znamy z czasów “Plagues”. Grupa postawiła solidny krok do przodu, jednak pomimo to potrafiła nas urzec swoim brzmieniem.

Knocked Loose – A Different Shade of Blue

Drugi studyjny krążek młodej hardcore’owej kapeli okazał się być idealną kontynuacją debiutanckiego krążka. Nieco inną lecz wciąż porywającą muzyką, formacja bezproblemowo kreuje sobie drogę do sukcesu.

Crystal Lake – Helix

Japończycy świetnie radzą sobie z podbojem zachodu. Ich piąty krążek okazał się być jednym z najlepszych, zawierającym świetne połączenie elektronicznych brzmień z bardzo ciężkimi i soczystymi breakdownami.

Oczywiście wybierając najlepsze wydawnictwa nie mogliśmy zapomnieć również o kawałkach, które swoją premierę miały w tym roku jednak nadal nie ukazały się na płytach. Poniżej znajdziecie listę kilku, które najbardziej zasłużyły na wyróżnienie.

Like Moths to Flames – Smoke and Mirrors
Jonny Craig – Block Out The Noise
Savage Hands – Demon
Alexisonfire – Complicit
A Day To Remember – Resentment
The Used – Blow Me
We Came As Romans – From The First Note
Silverstein – Burn it Down (feat. Caleb Shomo)
Bury Tomorrow – The Grey(VIXI)
Falling in Reverse- Popular Monster

Podobne Posty:

Komentarze: