Billie Eilish
FOals, Imagine Dragons, Florence + The Machine
Gdzie: Obudai Island @ Budapeszt, Węgry
Kiedy: 10-15.08.2023
Bilety: w cenie €379 znajdziecie do nabycia tutaj

Sziget Festival 2023: Zbiór przydatnych informacji o wydarzeniu.

2023 July 15 | Sylwia Sarama


Tegoroczny Sziget Festival zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie jak co roku chcemy ułatwić wam podróż do stolicy Węgier i podać kilka przydatnych informacji. Zacznijmy od tegorocznego imponującego spisu wykonawców, który znajdziecie poniżej. Listę otwiera amerykańska wokalista, robiąca karierę w ostatnich latach – Billie Eilish, zaraz za nią mamy też grupy Imagine Dragons, Foals czy Mumford & Sons. Do tego dołożono też weterana elektronicznej sceny, Davida Guetta.

Line-up:

Billie Eilish, David Guetta, Florence + The Machine, Imagine Dragons, Lorde, Macklemore, Mumford & Sons, Sam Fender, Niall Horan, Yungblud, Foals, Bonobo, Diplo, Jamie XX, Tale of Us, Girl In Red, Caroline Polachek, Yung Lean, Loyle Carner, Arlo Parks, M83, Moderat, Sven Väth, Jeff Mills, Tom Grennan, Mimi Webb, Nothing But Thieves, AJR, Two Feet, V**gra Boys, Amyl And The Sniffers, Sleaford Mods, Frank Carter & the Rattlesnakes, Adam Beyer, Dixon, Reinier Zonneveld Live, Ben Böhmer live, SG Lewis, Mochakk, TroyBoi, The Comet Is Coming, 070 Shake, Baby Queen, Giant Rooks, Lazza, Uncle Waffles, TV Girl, Easy Life, I Hate Models, Kobosil, Los Bitchos, The Aces, Destroy Boys, Confidence Man, Confidence Man, Call Me Karizma i więcej.

Bogatą ofertę festiwalowych wrażeń uzupełnią również występy w ramach Cirque du Sziget, spektakle teatralne, lekcje jogi, a także wiele pobocznych afterparty rozlokowanych w całym mieście (Castle Party, Boat Party itd). Uczestnicy wydarzenia muszą więc mieć oczy szeroko otwarte i zasobne portfele by nie przegapić żadnej okazji do dobrej zabawy! Do tego będąc w stolicy Węgier nie można zrezygnować ze zwiedzania – teren festiwalu odwalony jest od centrum miasta tylko o około 25 minut drogi. Warto więc poranki spędzić na kawie w urokliwej kawiarence, zwiedzając zamek czy urządzić sesję fotograficzną z Parlamentem w tle 🙂

Jak dojechać do Budapesztu?
Opcji jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnej wyprawy autem ze znajomymi, przez podróż autostopem po wygony pociąg intercity. Kosztowo najlepszą opcją wydaje się być autostop, ale realniej patrząc w taką podróż najrozsądniej jest wybrać się pociągiem. Jeżeli uda nam złapać bilet w cenie promocyjnej – może nas ona bardzo pozytywnie zaskoczyć. Dla przykładu decydując się na podróż z województwa Dolnośląskiego można zamknąć się w 270 zł za osobę. Innym również budżetowym rozwiązaniem jest sięgnięcie po międzynarodowe busy typu Flixbus – ich cena może być podobna, pod warunkiem że trafi na równie dobrą promocję. Na oba warianty trzeba poświęcić również sporo czasu +/- 10 godzin w zależności od punktu startowego. Dla nie lubiących się z takim czasem podróży zawsze pozostaje opcja samolot – tutaj pojawia się jednak problem w postaci bagażu, a także rosnące ceny takich podróży w ostatnich miesiącach.

Wejściówki na festiwal
Wejściówki na festiwal wciąż są dostępne w sprzedaży, można zakupić je na oficjalnej stronie organizatora tj. www.szigetfestival.com w kilku różnych wariantach. Podstawową wersją jest bilet opiewający na wszystkie 6 dni festiwalu (tj. 10-15 Sierpnia 2023), w którym zakupujący wliczony ma również podstawowy camping na wyspie. Kolejną możliwością jest 3-dniowy karnet, również z dostępem do pola namiotowego. Ostatnią z możliwości jaka pojawia się na stronie jest zakup wejściówki na jeden z wybranych dni. Każdy z rodzaju biletów ma również swoją wersję VIP co ostatecznie daje nam 6 możliwych kombinacji. Sprzedaż internetowa nie kończy się jednak na powyższych biletach, do zakupów można dołożyć także wejściówki na specjalne pola namiotowe (oddzielone od reszty), dostęp do dedykowanej szafki na sprzęty czy dodatkowe bilety np. na Castle Party.

Alternatywnie biletów możecie poszukać w autoryzowanym przez samych organizatorów portalu Ticketswap. Jest to miejsce, w którym wejściówki kupimy z drugiej ręki w sposób zabezpieczający obie strony transakcji.

Photo Credit: Sziget Festivals

Komentarze: