Arctic Monkeys, Calvin Harris, Dua Lipa, Tame Impala, Kings Of Leon, Justin Bieber
MIlky Chance, Kensington, Lewis Capladi, Stromae, Bastille, Anne-Marie, Alan Walker, Ofenbach i więcej.
Gdzie: Obudai Island @ Budapeszt, Węgry
Kiedy: 10-16.08.2022
Bilety: w cenie 355 EUR znajdziecie do nabycia tutaj

Sziget Festival 2022: Zbiór przydatnych informacji o wydarzeniu.

2022 July 26 | Sylwia Sarama


Węgierski Sziget Festival po niemal dwuletniej przerwie ponownie przewróci w dniach 10-15 sierpnia 2022 Budapesztańską wyspę Óbudai-Sziget do góry nogami. Imprezę uświetnią występy headlinerów – Calvina Harrisa, Arctic Monkeys, Kings Of Leon, Tame Impala, Justina Biebera, a także wokalistki kryjącej się pod pseudonimem Dua Lipa. Jednak jak co roku fani muzycznych wrażeń będą mieli okazję zapoznać się z repertuarem nie tylko muzycznych gwiazd, jak również szeregu innych artystów o ponad 100 różnych narodowościach. Poniżej przedstawiamy urywek z listy wykonawców, nasz kraj na scenie będzie reprezentować grupa Bubliczki.

Line-up:

Arctic Monkeys, Tame Impala, Dua Lipa, Justin Bieber, Kings Of Leon, Calvin Harris, Kensington, Alan Walker, Milky Chance, Masked Wolf, Anne-Marie, Sam Fender, Lewis Capaldi, Stromae, Bastille, Jungle, Steve Aoki, Caribou, Woodkid, Nina Kraviz, Sigrid, Ronnie Flex & The Fam Riles, Princess Nokia, Alison Wonderland, Yung leon, Palaye Royale, Bad Gyal, Clutch, Fontaines D.C., Holly Humberstone, Floating Points, Badbadnotgood, Inhaler, Claptone, Honey Dijon, Ofenbach, Mind Against, Nghtmre, La Fleur, Paula Temple, Denis Sulta & Mella Dee, Noga Erez, Bubliczki (PL), Black honey, Remi Wolf, Alfie Templeman, Lauren Sanderson, Cleopatrick, Nova Twins, Tsha, Gerd Jonson, Giant Rooks,Apashe, Sub Zero Project, Iceage i więcej.

Bogatą ofertę festiwalowych wrażeń uzupełniają występy w ramach Cirque du Sziget, spektakle teatralne, lekcje jogi, specjalna impreza na łodzi lub zakup, a także wiele innych ukrytych atrakcji. Kilka lat temu była to impreza, na którą wchodziło się przez przenośną toaletę 🙂 Festiwalowicze muszą więc mieć oczy szeroko otwarte by nie przegapić żadnej okazji do dobrej zabawy! Do tego będąc w stolicy Węgier nie można przegapić okazji do zwiedzania – teren festiwalu odwalony jest od centrum miasta o około 25 minut drogi, warto więc poranki spędzić na kawie w urokliwej kawiarence, zwiedzając zamek czy urządzić sesję fotograficzną z Parlamentem w tle.

Jak dojechać do Budapesztu?
Opcji jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnej wyprawy autem ze znajomymi, przez podróż autostopem po wygony pociąg intercity. Kosztowo najlepszą opcją wydaje się być autostop, ale realniej patrząc w taką podróż najrozsądniej jest wybrać się pociągiem. Jeżeli uda nam złapać bilet w cenie promocyjnej – może nas ona bardzo pozytywnie zaskoczyć. Dla przykładu decydując się na podróż z województwa Dolnośląskiego można zamknąć się w 270 zł za osobę. Innym również budżetowym rozwiązaniem jest sięgnięcie po międzynarodowe busy typu Flixbus – ich cena może być podobna, jest to jednak znacznie mniej wygodna podróż. Na oba warianty trzeba poświęcić również sporo czasu +/- 10 godzin w zależności od punktu startowego. Dla nie lubiących się z takim czasem podróży zostaje zawsze opcja tania linia lotnicza – tutaj pojawia się jednak problem w postaci bagażu – no chyba, że zabieracie samo bikini na 7 dni wolności 😉

Wejściówki na festiwal
Wejściówki na festiwal wciąż są dostępne w sprzedaży, można zakupić je na oficjalnej stronie organizatora tj. www.szigetfestival.com w kilku różnych wariantach. Podstawową wersją jest bilet opiewający na wszystkie 6 dni festiwalu (tj. 10-15 Sierpnia 2022), w którym zakupujący wliczony ma również podstawowy camping na wyspie. Kolejną możliwością jest 3-dniowy karnet, również z dostępem do pola namiotowego. Ostatnią z możliwości jaka pojawia się na stronie jest zakup wejściówki na jeden z wybranych dni. Każdy z rodzaju biletów ma również swoją wersję VIP co ostatecznie daje nam 6 możliwych kombinacji. Sprzedaż internetowa nie kończy się jednak na powyższych biletach, do zakupów można dołożyć także wejściówki na specjalne pola namiotowe (oddzielone od reszty), dostęp do dedykowanej szafki na sprzęty czy dodatkowe bilety na Castle Party.

Alternatywnie biletów możecie poszukać w autoryzowanym przez samych organizatorów portalu Ticketswap. Jest to miejsce, w którym wejściówki kupimy z drugiej ręki w sposób zabezpieczający obie strony transakcji.

Photo Credit: Rockstar Photography

Komentarze: