Periphery
Veil of Maya
Gdzie: Progresja/Fabryka @ Warszawa/Kraków, Polska
Kiedy: 03-04/12
Bilety: w cenie 70zł znajdziecie do nabycia tutaj

Periphery i Veil of Maya na dwóch koncertach w Polsce!

2015 June 9 | Ania Kamińska


Jeszcze dobrze nie zaczęło się lato, a my już mamy zapowiedzi koncertowe na chłodną zimę. W grudniu na dwa koncerty do Polski powrócą Periphery oraz Veil of Maya. Kapele zagrają razem 3 grudnia w warszawskim klubie Progresja oraz dzień później w krakowskiej Fabryce. Reszta supportów zostanie ogłoszona zapewne już wkrótce. Bilety w cenie 70zł (80zł w dniu koncertu) będzie można nabywać między innymi na stronie organizatora wydarzenia.

Istniejąca od 2004 roku formacja Veil of Maya przyjedzie do naszego kraju promować swój piąty studyjny album zatytułowany “Matriarch”. Krążek promowany przez kawałki takie jak: “Teleute”, czy “Phoenix” jest pierwszym, na którym mogliśmy usłyszeć nowego wokalistę grupy Lucasa Magyara. Mimo, że wydawnictwie zaprezentowali nieco bardziej progresywne granie, to nadal został ciepło przyjęty przez wielu słuchaczy. Mimo, że zespół wystąpił na początku tego roku u boku Chelsea Grin, to teraz po raz pierwszy pokaże się polskiej publice w nowym składzie. Dla przypomnienia kawałek “Mikasa” ze wspomnianego wydawnictwa.

Periphery jest amerykańską kapelą, która powstała w 2005 roku. Przez dziesięć lat swojej działalności wydali cztery studyjne albumy. Wśród nich znalazło się ich najnowsze dwupłytowe wydawnictwo zatytułowane “Juggernaut: Alpha/Omega”, które ukazało się na początku tego roku. Muzycy już raz zaprezentowali swój nowy materiał na deskach polskiej sceny, teraz będą mieli okazję zrobić to ponownie, jednak jako headliner. Podczas tego występu zapewne będziemy mogli usłyszeć jeden z nowszych kawałków kapeli – “Alpha”.

Komentarze: