"Shaped By The Landscape - EP"
Bailer
Premiera: 29.04.2016
Wytwórnia:
Ilość utworów: 4

Recenzja “Shaped By The Landscape” od Bailer

2016 May 2 | Ania Kamińska


Czwórka muzyków, tworzących Bailer zdołała już zrobić małe muzyczne zamieszanie, zwłaszcza w swojej rodzinnej Irlandii, gdzie udało im się już grać z kapelami takimi jak: Novelists, czy The Colour Line. Ich muzyka jest mocna i można powiedzieć, że jest jak połączenie Norma Jean z The Dillinger Escape Plan. Brzmią jakby robili to całe życie i trudno aż uwierzyć, że istnieją zaledwie od roku, a na rynek trafiła dopiero ich debiutancka EP-ka “Shaped By The Landscape”, która swoją premierę miała kilka dni temu.

Naszą króciutka przygodę z tą kapelą rozpoczynamy wraz z kawałkiem “Failsafe”. Już od pierwszych sekund wiemy, że czeka nas dużo hardcore’owej energii, którą po prostu czuć. Ta piosenka to nie tylko mocne, charakterystyczne wokale, to także połączenie melodyjnego brzmienia gitar, w którym słychać nieco southern rockowego brzmienia, co jest miłym i ciekawym akcentem, który wyróżnia ich na tle innych. Kolejny kawałek “The Binding” ma w sobie podobną energię i czuć w nim podobne emocje, co u poprzednika. Mimo, że nadal mamy do czynienia z hardcoreowym brzmieniem, to nadal wszystko tworzy spójną, chwytliwą całość. Bardziej typowo hardcore’owe, zachęcające do moshowania brzmienia usłyszymy w kawałku “Anti-Venom”, który reprezentuje nieco bardziej agresywną stronę zespołu. Na sam koniec możemy usłyszeć “The Benefit of Doubt”, piosenkę która jest dość mroczna i sporo czerpie z melodic hardcore’u pod względem wokalnym i instrumentalnym, przez co sam utwór wydaje się być przepełniony emocjami. Nie brakuje w nim także mocniejszych, bardziej brutalnych akcentów, które uzupełniają ten kawałek.

Biorąc się za ten mini-album nie wiedziałam czego do końca mogę się spodziewać. Na szczęście otrzymałam bardzo solidny hardcore’owy krążek, szkoda tylko, że tak krótki. Nadal nie mogę wyjść z podziwu, że jest to dopiero ich debiutancka EP-ka, bo rzadko spotyka się coś tak dopracowanego. Mocne wokale, agresywne brzmienia, do tego chwytliwe melodie inspirowane różnymi muzycznymi stylami, to coś, co wyróżnia tę kapele i w przyszłości może zaprowadzić ich naprawdę wysoko. Na razie możemy usłyszeć tylko te cztery utwory, jednak wierzę, że wkrótce usłyszymy tego nieco więcej.

Komentarze: