"The Truth In Your Eyes"
Savage Hands
Premiera: 31.01.2020
Wytwórnia: Sharptone Records
Ilość utworów: 11

Recenzja: Savage Hands – “The Truth In Your Eyes”

2020 January 28 | Sylwia Sarama


Savage Hands to młoda formacja pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która już za kilka dni oficjalnie powiększy swój dorobek muzyczny o nowe wydawnictwo. Album “The Truth In Your Eyes” trafi do sprzedaży za oceanem dzięki wytwórni Sharptone Records dokładnie z końcem miesiąca tj. 31 Stycznia. Tymczasem jeszcze przed premierą płyty zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Nowy materiał amerykanów otwiera singiel zatytułowany “Memory”, który zespół opublikował jeszcze w październiku ubiegłego roku. Jest to jeden z najbardziej chwytliwych kawałków jakie znalazły się na tym wydawnictwie. Chociaż naszym zdaniem w tym zakresie przoduje inny promocyjny utwór – “Demon”. Zarówno pierwszy z nich jak i ten drugi łączy charakterystyczne dla post-hardcore riffy z melodyjnymi refrenami wzbogaconymi w świetne czyste wokale. Co ważne są to elementy, które w pewnym stopniu zawierają się w każdym z jedenastu utworów na tej płycie. Jednak w tym wypadku wypadły one szczególnie dobrze.

Kolejnymi również wyróżniającymi się na tle pozostałych piosenkami są utwory “Rotten Soul” i “Washed Away”. Dwa zaskakująco lekkie numery, które o talencie kapeli mówią więcej niż wszystkie pozostałe razem wzięte. Znajdziecie tutaj idealnie zbilansowane wolniejsze partie melodyjne z mocniejszymi zacięciami popartymi charyzmatycznym śpiewem. Posunęlibyśmy się nawet do przypuszczenia, że drugi z wymienionych tutaj kawałków jest najlepszym materiałem z tego krążka. Na wzmiankę zasługują też “Blue”, “Braindead” i “Bloodshot”. Nie są to co prawda kawałki, za którymi oszaleją tłumy, ale przyjemnie się ich słucha.

Biorąc na tapetę to wydawnictwo warto też zwrócić uwagę na jego końcówkę, “Never Change” to zdecydowanie najsłabszy punkt tego albumu. Na tym etapie wyraźnie czuć już “zmęczenie materiału” i “powtarzalność” motywów z pozostałych części płyty.

Podsumowując “The Truth In Your Eyes” to album pełen chwytliwych riffów i wpadających w pamięć dobrych wokali. I chociaż na próżno możemy tutaj szukać różnorodnych melodii to wydawnictwo z pewnością zagości w niejednym odtwarzaczu. 4/5

Komentarze: