"Cross"
Vultures
Premiera:
Wytwórnia:
Ilość utworów:

Recenzja nowej EP-ki Vultures – “Cross”

2015 June 12 | Ania Kamińska


W moje ręce wpadła właśnie debiutancka EP-ka od pochodzącej ze słonecznej Italii kapeli Vultures zatytułowana “Cross”. Zespół powstał stosunkowo niedawno, bo w 2013 roku. W roku ubiegłym wydali swoje pierwsze single takie jak: “Rope of Choices”, czy “Delete Future/Erase Past”, który możecie sprawdzić poniżej. Mimo, że żadne ze wspomnianych singli nie znalazły się na tym wydawnictwie, to muzycy będą starać się podbić europejską scenę muzyczną swoimi brzmieniami.

“Cross” to tak naprawdę krótka muzyczna przygoda z metalcorem prosto z Włoch. Na płycie znajduje się tylko pięć utworów. Szkoda, że tak mało, bo grupa ta ma w sobie naprawdę dużo potencjału. Widać, a nawet słychać, że w swoich piosenkach czerpią z różnego rodzaju gatunków. Tak na przykład otwierający płytę numer “Left Behind” wydaje się zawierać nieco elementów melodic hardcore’u. Z kolei “Sink Deep In Me”, dzięki melodyjnemu refrenowi i czystym wokalom, ma bardziej post-hardcore’owy wydźwięk. Nie zabraknie także czegoś nieco mocniejszego. By poczuć koncertową atmosferę wystarczy chociażby włączyć utwór “Escape”, albo “Breaking Jump”.

Debiutanckie wydawnictwo od Vultures wydaje się być bardzo ciekawą pozycją. Mam wrażenie, że te kawałki będą idealnie brzmieć na żywo, a sama kapela pewnie już niedługo będzie konkurencją dla bardziej znanych metalcore’owych kapel. W tych pięciu utworach każdy zapewne znajdzie coś dla siebie, gdyż piosenki są mocne, melodyjne i przede wszystkim różnorodne, dlatego nie odczuwa się znudzenia wynikającego z podobnego brzmienia wszystkich numerów. Przyznaję, że płyta pozytywnie mnie zaskoczyła, dlatego też z czystym sumieniem daję jej wysoką ocenę.

Komentarze: