"Dwell"
Coast To Coast
Premiera: 08.04.2016
Wytwórnia: Fox Records
Ilość utworów: 4

Recenzja debiutanckiej EP-ki “Dwell” od Coast To Coast

2016 April 7 | Ania Kamińska


Czwórka muzyków z Birmingham w 2014 roku postanowiła założyć Coast To Coast. Przez te dwa lata pracowali nad swoim debiutanckim materiałem. Ich pierwsza EP-ka zatytułowana “Dwell” trafi do sprzedaży jutro (8 kwietnia). Usłyszymy na niej wesołe pop punkowe granie, które wielu może przypaść do gustu.

Debiutancka EP-ka Brytyjczyków rozpoczyna się bardzo krótkim, nieco ponad minutowym intrem, które skrócie jest w stanie nam pokazać czego możemy się spodziewać po kolejnych piosenkach. Wielkim minusem jest tutaj to, że nie jest to pełnoprawny utwór. Album sam w sobie jest krótki, bo oprócz tego kawałka mamy zaledwie trzy inne numery, więce lepiej wyglądałoby, gdybyśmy dostali całe cztery kawałki. Szybko jednak przechodzimy do promującego mini-album kawałka “Bloom”. Tutaj już nie mamy co narzekać, bo dostajemy prawie trzyminutowy utwór wypełniony pop punkową energię. W przypadku kolejnego kawałka, jakim jest “Cornerstone” możemy usłyszeć nieco więcej rockowych brzmień, które zostały wymieszane z pop punkowym granie. Do tego dostajemy całkiem ciekawy refren i bardziej emocjonalny tekst, co jest na plus. Bardzo szybko jednak docieramy do końca tego nagrania. W ostatnich minutach “Dwell” możemy cieszyć się spokojną i akustyczną piosenką “Bunkbeds”.

Ciekawe melodie, wesołe refreny i interesujące wokale, wszystko to składa się na to, że wszystko do siebie pasuje i dobrze ze sobą współgra. Wielka szkoda, że na tę EP-kę składają się zaledwie cztery kawałki (w tym intro), to trochę utrudnia odbiór całości, bo jestem pewna, że kapela ma jeszcze bardzo dużo do zaoferowania, czego nie mogli zaprezentować na tym wydawnictwie. Mam wielką nadzieję, że następnym razem usłyszę od nich już nieco więcej, bo zdecydowanie jest to kapela, na którą warto mieć oko w przyszłości.

Komentarze: