"Blind Love"
Awaken I Am
Premiera: 28.09.2017
Wytwórnia: Victory Records
Ilość utworów: 10

Recenzja “Blind Love” od Awaken I Am

2017 September 30 | Ania Kamińska


Po premierze “Shields and Crowns” w 2015 roku, dane było nam czekać dwa lata na kolejny krążek od Awaken I Am. I tak oto przed nami mamy nowe “dziecko” australijczyków zatytułowane “Blind Love”, które zaledwie dwa dni temu (28 września) miało swoją premierę. Czas sprawdzić to, co możemy usłyszeć na tym albumie.

Po raz kolejny muzycy zaprezentowali nam lżejszą stronę post-hardcore’u w bardzo ciekawej odsłonie. Płyta z pewnością przypadnie do gustu fanom kapel takich jak: Emarosa, Hands Like Houses, czy Too Close To Touch. W nowych utworach zdecydowanie więcej czerpią z popu i elektroniki, co możemy usłyszeć chociażby w zwrotkach “Red Wine Regret”, czy “Black Dreams”. Mimo tego utwory te są nadal pełne energii i żywiołowości, co możemy usłyszeć zwłaszcza w refrenie drugiego z utworów. Fani poprzedniego albumu Australijczyków zapewne zakochają się z kolei w otwierającym nagranie kawałku “Walk My Way”, czy też jednym z ostatnich numerów “Hindsight”. Także dla fanów nieco spokojniejszego, wręcz balladowego grania znajdzie się co nieco na tym wydawnictwie. Mowa tutaj o kawałkach takich jak: “Distance, Distance”, czy “The Chase”.

Mimo, że na płycie nie będzie nam dane usłyszeć ani jednego screamu, album ten jest naprawdę ciekawą pozycją, zwłaszcza dla fanów nieco lżejszego grania. Mimo, że na płycie usłyszymy nieco więcej popowych elementów, to Australijczycy czerpią z tego gatunku tylko to, co najlepsze. Każdy z dziesięciu utworów, jaki będzie nam dane usłyszeć na tym albumie, przepełniony jest emocjami, melodyjnością, a do tego ma w sobie jakiś uspokajający aspekt. Nawet instrumentalny kawałek “Be Still” potrafi wywołać wiele emocji, co jest zdecydowanym plusem tego nagrania. Do tego mamy zapadające w ucho refreny, co w połączeniu daje nam ciekawą pozycję, którą koniecznie trzeba sprawdzić w tym roku!

Dla fanów: Hands Like Houses, Emarosa, Too Close To Touch

Komentarze: