"Bleak Bubble"
Felon
Premiera: 10.07.2016
Wytwórnia: This Is Core
Ilość utworów: 9

Recenzja “Bleak Bubble” od Felon

2016 July 26 | Ania Kamińska


Pochodząca z Włoch kapela Felon powstała w 2008 roku, jednak to dopiero kilka lat później, bo w 2013 zabrali się na poważnie za granie muzyki. Kilkanaście dni temu na rynku ukazał się ich kolejny album zatytułowany “Bleak Bubble”.

Wraz z najnowszym nagraniem zaprezentowali nam krótką wyprawę w przeszłość. Mamy tutaj połączenie progresywnego rockowego grania z nu-metalem, a także nieco bardziej post-hardcore’owym graniem. Pierwszy kawałek z płyty “Beg You To Go” ma bardzo ciekawą, nieco magiczną linię melodyczną, która wpada w ucho. Jeśli z kolei jesteście fanami Deftones, to warto sprawdzić utwór “Let You Down”, który reprezentuje bardzo podobny styl, do tego, który słyszymy u Amerykamów. Ciekawą propozycją jest “A Special Day For A Spacial Man”, w którym też słychać trochę nawołań do wspomnianej już kapeli. Mimo, że utwór jest dość spokojny w porównaniu z innymi na tym wydawnictwie, to prezentuje się bardzo interesująco. Kawałek “Gipsy Pig” jest w trochę bardziej oldschoolowym rockowym stylu, który niekoniecznie przypadł mi do gustu. Podobnie jest z “Old Stains”, jednak w porównaniu do poprzednika jest bardziej ciekawy dla mojego ucha, może ze względu na ciekawą melodię. Na sam koniec możemy usłyszeć jeszcze “Lure Me In” utwór, który reprezentuje nurt alternatywnego rocka. Jest to jeden z bardziej interesujących numerów na tym nagraniu. Sam album kończy “Pain Loop”, numer bardziej eksperymentalny od pozostałych. Utwór w bardziej spokojnych i ambientowych klimatach bardzo dobrze pasuje do wokalu i jest ciekawym i niespodziewanym zakończeniem.

Najnwsze wydawnictwo Włochów ma kilka naprawdę bardzo dobrych i interesujących momentów, zwłaszcza pod względem instrumentalnym. Muzycy przede wszystkim nie boją się grać w stylu, który był modny kilkanaście lat temu. Kawałki w starym rockowym stylu niekoniecznie trafiają do mojego gustu, jednak te, w których możemy usłyszeć nieco inne gatunki, są już bardziej dla mnie interesujące. Mogłabym się jeszcze przyczepić odrobinę do produkcji, bo mogłaby być ona lepsza. Jednakże kapela w swoich piosenka prezentuje bardzo ciekawy nurt, który fanom takich klimatów zapewne podejdzie do gustu.

Komentarze: