www.post-hardcore.pl

Rock Werchter 2017 – Festiwal Idealny?

2016 December 21 | Sylwia Sarama


Przyszłoroczny sezon festiwalowy zapowiada się naprawdę zjawiskowo, a wszyscy organizatorzy wręcz prześcigają się w ogłaszaniu coraz to większych gwiazd swoich imprez. Belgijski Rock Werchter zdaje się bić na głowę swoich konkurentów w kwestii zapowiedzianych wykonawców (na stan obecny), nic nie obejdzie się jednak bez wad … jednak to co najgorsze zostawimy wam na koniec (chociaż część z was zapewne już się domyśla). Tymczasem przedstawiamy ogłoszonych do tej pory wykonawców:

Alt-J, Arcade Fire, Blink-182, Foo Fighters, Imagine Dragons, Kings Of Leon, Linkin Park, Radiohead, System Of A Down

Wśród wymienionych zespołów nie ma co prawda nic co można by powiązać z opisywaną u nas treścią (chyba, że już wcześniej przewinęli się przez jakiś festiwal), jednak kto z nas nie zna twórczości tych kapel? No chyba nikt. Sam skład jest też wyjątkowy pod względem logistycznym… Dla nas, żyjących w Polsce mało realnym zdaje się być możliwość zobaczenia wszystkich zespołów w jednym miejscu – Za duży hajs, za mało chętnych, a do tego dochodzi jeszcze nasza mała wada chciwość – na pojedyńczych koncertach zarabia się więcej, czyż nie? Dlatego też jak szaleć to szaleć, czemu by nie wybrać się na wycieczkę do Belgii?

Przyszłoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 29 Czerwca – 2 Lipca (4 dni) w belgijskiej miejscowości Werchter. I tutaj dochodzimy do jedynej ‘malutkiej’ wady, ceny biletu, takiej która nie zaboli Belga, a nam da ostro po kieszeni… Karnet na imprezę to koszt 236 Euro (dla porównania Sziget kosztujący mniej więcej tyle samo trwa dwa razy dłużej) – cóż nie mogło być perfekcyjnie. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na oficjalniej stronie festiwalu – www.rockwerchter.be/en

Podobne Posty:

Komentarze: