www.post-hardcore.pl

Sziget Festival: BK Europe Stage line-up

2015 May 20 | Sylwia Sarama


Sziget Festival to miejsce, w którym mamy okazję zobaczyć nie tylko znane światowe gwiazdy ale także mniej spopularyzowanych artystów z wielu zakątków Starego Kontynentu. Większość ich występów gości BK Europe Stage, nie inaczej będzie w tym roku – poniżej znajdziecie tegoroczny line-up tej sceny. Wśród wykonawców z 20 różnych kpaństw znajdzie się także coś polskiego zapraszamy więc do wdrążenia się w tekst.

Francję reprezentować będzie Erotic Market, kwartet posiadający magiczne zdolności (!). Ich hip-hopowe brzmienie pełne jest chwytliwych melodii i elektronicznych efektów. Dalej mamy grupę Wailing Trees, także pochodzących z krainy bagietek zwycięzców European Reggae Contest w roku ubiegłym. Z opisu jest to grupa o ambitnym wydźwięku łącząca reggae z fragmentami soul’u, jazzu czy rock’a.

Kolejna grupa to pochodzący z Holandii ośmio osobowy zespół Splendid. Specjalizują się w połączeniu pop, hip-hopu i reggae a z pomocą przychodzi im frontman Pat. Pozostając jeszcze przy państwie pomarańczowych na scenie ma zaprezentować się także trio My Baby współtworzone przez rodzeństwo Joost i Cato van Dyck oraz gitarzystę Daniel’a Johnston’a. Grupa ta niedawno supportowała Seasick Steve w czasie trasy po UK, a w tym roku czeka ich jeszcze sporo wrażeń w czasie występu na kilku festiwalach w tym na Sziget.

W czasie festiwalu na scenie nie zabraknie także Hiszpanów, a na pierwszy ogień idzie grupa Delafé y Las Flores Azules. Zaprezentują swój unikalny styl i innowacyjne podejście do muzyki. Kolejną grupą także pochodzącą z Hiszpanii jest The Always Drinking Marching Band. Zespół to dość specyficzny stworzony z muzyków, aktorów, techników, tancerzy i barowych poetów (i innych). Razem ta paczka występuje na ulicach od 1997 roku.

Na BK Europe Stage pojawi się także niemiecki multi-instrumentalista Robert Laupert. Dzięki wsparciu Puglia Sounds (agencja regionalna) na scenie w Budapeszcie zaprezentują się także włoscy artyści. Pierwsi z nich to członkowie grupy Après la
Classe
, ich melodie krążą pomiędzy dub rock’iem a eletro, połączonych z doświadczeniem zbieranym w czasie koncertów… Druga włoska kapela to Lo Stato Sociale, reprezentująca electro-pop z Bolonii. Ostatnia grupa z Włoch to Fast Animals and Slow Kids, grają punk-rock po włosku (:

I w końcu coś z Polski, wg. organizatorów fenomen internetów i sensacja 2013 roku, grupa The Dumplings. Zamiast się rozpisywać urozmaicę tą nudną prasówkę i wstawię fragment muzyki granej przez polaków.

Finlandię reprezentować będzie grupa 22-Pistepirkko, pozostałości po punk-rock’owym zespole “Matti Mätä &SS”. Z Izraela na Węgry przyjedzie theAngelcy. Kapela otrzymuje doskonałe recenzje, dzięki osobistym, uduchowionym i politycznie powiązanym tekstom połączonych z chwytliwymi melodiami…

Na tygodniowej imprezie nie zabraknie też reprezentantów Czech – Mydy Rabycad, grupy wykonującej electroswing/modern swing, wywodzącej się z Pragi. Kolejny zespół to słowackie “łon dajrekszon” po prostu -> Frequency. Jeżeli ktoś nie wierzy, niech kliknie w link.

Jeszcze dalej mamy Belgię i jej reprezentanta, trzech muzyków kryjących się za nazwą Lohaus, łączących electro i trippop. Z kolei austyjacki MÖWE słynie z ‘mocnych’ wystąpień na żywo.

Nie zabraknie też cząstki Rosji, z tego państwa na Sziget przyjedzie Naadia, jedna z najbardziej unikatowych aktorek na niezależnej rosyjskiej scenie. Pochodząca z tego samego kraju co poprzedniczka wokalistka Nadesda Grickevic jest pionierką nowej generacji rosyjskich artystów. Armenia na wyspę przysyła za to duet wykonujący gag-dance-punk -> Wattican Punk Ballet, dalej czytamy że muzyka tworzoną przez tą dwójkę to elementy psychodelicznego rock’a, tanecznego punka i pop’owych dźwięków i teatralnych efektów (?). Następnie objawia nam się grupa HAYDAMAKY, która stworzyła własny gatunek “Kozack Rock”.

Na festiwalu nie zabraknie także zespołów związanych z Central and
Eastern European Talent Exchange Program. W tym roku będą to między innymi serbskie Eyesburn i June z Macedonii.

Podobne Posty:

Komentarze: