www.post-hardcore.pl

Sziget Festival rośnie w siłę – znamy kolejnych artystów!

2015 April 2 | Sylwia Sarama


Całkiem niedawno, bo jakieś półtora tygodnia temu informowaliśmy o nowej porcji wykonawców, którzy zaprezentują się nam w tym roku na Sziget Festival. Tymczasem organizatorzy uznali chyba, że pora już na kolejną zapowiedź tego co czeka mieszkańców Budapesztu i nie tylko w najbliższym czasie. Do składu, w którym znaleźli się tacy artyści jak Florence + The Mashine, Alt-J, Martin Garrix, Foals czy Enter Shiakri dołączają teraz…

Jedna z zeszłorocznych gwiazd Orange a jednoczesnie tegoroczna gwiazda Open’era – Brytyjski zespół Kasabian, który w zeszłym roku wydał swój piąty studyjny krążek “48:13”. Cieszący się wyjątkowo pozytywnym odbiorem fanów zarówno na wyspach jak i w Polsce. Obstawiamy więc, że zarówno starsze “Shoot The Runner” jak i nowsze “Bumblebeee” porwie zgromadzoną pod główną sceną publikę. Na tej samej scenie zaprezentuje się także ich rodaczka Ellie Goulding, multi-instrumentalistka, której największe hity to chociażby “Burn” czy “Lights”.

Na scenie A38 gościć będą popularny ostatnio duet Sigma, która dręczy nas z każdej strony swoimi hitami takimi jak “Nobody To Love” czy “Changing” (Z gościnnym udziałem brytyjskiej wokalistki Paloma Faith). Gdyby komuś było mało Brytyjczyków to do line-up’u dołącza także trio Nero zajmujące się podobnym rodzajem muzyki co Sigma wymieniona wcześniej. Tutaj możecie sprawdzić jeden z ich utworów – “Promises”, pochodzący z debiutanckiego krążka zatytułowanego “Welcome Reality” z 2011 roku. Tymczasem poniżej znajdziecie najnowszy kawałek “The Thrill”, który jest zapowiedzią nowego albumu jaki ma się ukazać w tym roku. Pod namiotem wystąpi także niemiecka grupa indie-rock’owa Kraftklub.

Dodatkowa partia artystów to, ci którzy zaprezentują się w Telekom Arena i Colosseum. Fani muzyki elektronicznej będą mogli pobawić się do muzyki jaką zaserwuje im Hernan Cattaneo, Laura Jones, Ellen Allien, Damian Lazarus, Stadium X i Lucas & Steve.

Zapoznać się ze wszystkimi artystami możecie z pomocą naszej playlisty na spotify, którą aktualizujemy w miarę na bieżąco.

Organizatorzy festiwalu przypominają także o tańszych cenach karnetów, które zmienią się razem z końcem kwietnia. Biletów na imprezę możecie szukać na www.szigetfestival.com

Podobne Posty:

Komentarze: