www.post-hardcore.pl

Kolejni artyści w Budapeszcie … – Kto tym razem?

2015 March 21 | Sylwia Sarama


Organizatorzy węgierskiego Sziget Festival jak do tej pory ujawnili niecałą 1/5 wykonawców jacy mają pojawić się na scenie w trakcie tegorocznej imprezy. Przyszedł jednak czas by poznać kolejnych artystów, których przyjdzie nam zobaczyć w sierpniu. W sieci pojawiła się już informacja prasowa, która podaje ponad dwadzieścia kolejnych nazw zasilających line-up tej edycji.

Pierwszą dobrą wiadomością jest występ angielskiej grupy Foals, która niedawno zamknęła się w studiu i szykuje dla swoich fanów nowe utwory. Co prawda na temat czwartego longplay’a zespołu wiadomo niewiele, jest jednak nadzieja iż zagrają nowe kawałki już w Sierpniu. W czasie setu nie zabraknie na pewno także piosenek z trzech poprzedników nowego krążka. Kapela nie raz pokazała również w naszym kraju, że ich energia sceniczna warta jest zobaczenia – my czujemy się podekscytowani.

Kolejnymi gwiazdami festiwalu są szwedzki DJ – Alesso i walijska piosenkarka występująca pod pseudonimem Marina and The Diamonds. W przypadku DJ’a możemy spodziewać się grubej imprezy, w końcu ma on na koncie już kilka hitów a debiutancki album jest dopiero w fazie planów. Wikipedia głosi jednak, że tak owy ma ukazać się jeszcze w tym roku – czekamy. Tymczasem poniżej, jedyny utwór z repertuaru Szweda jaki kojarzę ja – “Cool”. Myślę, że Mariny nie trzeba wam przedstawiać. Piosenkarka karierę rozpoczęła w 2005 roku ma na swoim koncie trzy studyjne krążki w tym album “Electra Heart”, który przyniósł jej największą rozpoznawalność wśród fanów Indie Pop’u. Warto jednak pamiętać, że trzeci longplay “Froot” artystki ukazał się ledwie kilka dni temu a nowego materiału na pewno nie zabraknie w czasie występu.

Lecimy dalej, czas na pierwszym reprezentantów muzyki indie za oceanu – Interpol. Doświadczone na scenie “dziadki” grające już prawie dwie dekady mają w swoim dorobku pięć studyjnych wydawnictw. Ostatnie z nich “El Pintor” ukazało się pod koniec zeszłego roku. Być może występ wzbogaci się o materiały, których nie udało się usłyszeć polskim fanom zespołu na zeszłorocznym Openerze.

Pozostali wykonawcy, którzy trafili do informacji publicznej to Knife Party, Paloma Faith, Gentleman, SBTRKT, NERVO, Dropkick Murphys, The Maccabees, Future Islands, Foxes, Beatsteaks, , Yellow Claw, Selah Sue, Vitalic, Dotan, William Fitzsimmons i Halestorm.

Bilety na tegoroczną edycję Sziget Festival znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy – http://szigetfestival.com

Podobne Posty:

Komentarze: