www.post-hardcore.pl

Kolejni artyści dołączają do składu Sziget Festival!

2015 February 10 | Sylwia Sarama


Przygotujcie napoje i coś do przekąszenia, bo to będzie długi post… Tym razem organizatorzy Sziget Festival nie rzucili info o jednym artyście, jak w przypadku Robbiego Williamsa, szarpnęli się raczej na ogłoszenie 30 za jednym razem. Zacznijmy jednak od tego, że festiwal zyskał nowego sponsora, którym jest Telekom (węgierska telefonia komórkowa, gdyby ktoś był zainteresowany odpowiednik naszego T-Mobile) w związku z czym w tym roku powraca scena z gwiazdami sceny EDM – Telekom Arena. W tym roku odbędzie się już 22 edycja festiwalu, który dopiero co został obdarzony nagrodą “Best Major European Festival”, ale to tak na marginesie. Przejdźmy do kolejnych artystów, którzy wystąpią na wyspie w ciągu festiwalowego tygodnia.

W zeszłym roku na zakończenie imprezy publikę rozbujał Calvin Harris, w tym roku na głównej scenie pojawi się jego młodszy kolega po fachu, Martin Garrix. Organizatorzy przy okazji zapowiadają także znacznie większe show związane ze zwieńczeniem imprezy niż rok temu, gdy na niebie zrobiło się kolorowo od fajerwerków, laserów czy latającego konfetti. Co więksi szczęściarze z naszego kraju mogli się przekonać co potrafi ten DJ i twórca hitu “Animals” w trakcie pierwszego dnia zeszłorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Na tej samej scenie zagrają też pochodząca z Nowego Yorku grupa Gogol Bordello, której sukcesu nie jestem w stanie wyjaśnić 😉

Wracając do wątku powracającej pod nową nazwą sceny skupiającej artystów grających muzykę elektroniczną tj. od tego roku Telekom Areny. Ujawniono, że pojawią się na niej między innymi tacy artyści jak W&W, DJ Sander van Doorn, Bassjackers, Jaguar Skills, Julian Jordan i Sidney Samson. Ponieważ nie do końca jest to moja bajka mogę jedynie wrzucić coś co zaprezentuje wam czego powinniście się spodziewać. Tak więc poniżej W&W i ich zeszłoroczny występ z festiwalu Tomorrowland.

Do obgadanie pozostaje jeszcze, tym razem obecna w zeszłym roku scena w namiocie A38. A tam znane wszystkim nazwy począwszy od Brytyjczyków z Enter Shikari, którzy powracają na festiwal w Budapeszcie po roku przerwy (występowali na imprezie w roku 2013). Następnie mamy The Ting Tings czyli duet grający muzykę z pogranicza indie i alternatywy. Ponieważ scena w tym roku opanowana będzie przez mieszkańców Wysp Brytyjskich, nie może zabraknąć na niej Michael’a Rosenberg’a, znanego nam jako Passenger. Artysta zasłynął w naszym kraju głównie swoim najnowszym albumem “Whispers”, który ukazał się w zeszłym roku. To z tego krążka pochodzi między innymi znany wszystkim słuchaczom radia hit “Let Her Go”. Wystąpić na festiwalu mają także Ella Eyre, Tyler, The Creator, Milky Chance, Infected Mushroom, Jungle, Gramatik, Jett Rebel, Kensington a także Camo & Krooked, High Contrast, Fred V & Grafix, Danny Byrd and MC Dynamite.

Gdyby komuś jeszcze było mało, to ujawniono także kilku wykonawców, którzy zagrają na MasterCard World Music Stage i w Colloseum. Na ‘światowej’ scenie wystąpi Mariza, Leningrad, Che Sudaka, Goran Bregovic and the Wedding and Funeral Band i Canzoniere Grecanico Salentino. Do artystów, którzy wystąpią w drewnianej budowli przypominającej rzymskie Colloseum dołączą Apollonia, Gui Boratto, DJ Dixon, Michael Mayer, Marcel Dettmann a także trio My Favorite Robot.

Wcześniej ogłoszono już koncerty między innymi Florence and The Machine, Alt-J i Robbiego Williamsa. Bilety i szczegółowe informacje odnośnie cen, pobytu czy dojazdu znajdziecie na www.szigetfestival.com

Podobne Posty:

Komentarze: