www.post-hardcore.pl

Kingdom of Giants i Burning Down Alaska w Polsce!

2015 January 5 | Ania Kamińska


Tegoroczna koncertowa wiosna zapowiada się nam bardzo interesująco. Koncerty w Polsce zaplanowały już sobie takie kapele jak: While She Sleeps, Cancer Bats, Obey the Brave, Stick to Your Guns, czy Being As An Ocean. Do tego grona dołączyli właśnie Amerykanie z Kingdom of Giants oraz Niemcy z Burning Down Alaska. Kapele będą wspierane przez dwie grupy z naszego krajowego podwórka: April In Pieces oraz Netherless. Wszystkie te zespoły będziemy mogli zobaczyć 25 marca we wrocławskim klubie Ciemna Strona Miasta. Bilety na koncert będą dostępne w cenie zaledwie 20zł, więc tym bardziej zapraszamy!

O Amerykanach z Kingdom of Giants zrobiło się bardzo głośno ostatnimi czasy. Głównie za sprawą ich najnowszego albumu “Ground Culture”, który swoją premierę miał pod koniec ubiegłego roku. Na krążku mogliśmy usłyszeć między innymi kawałek “Endure”, w którym gościnnie wystąpił Ricky Armellino z This or the Apocalypse.

Burning Down Alaska jest młodą kapelą z Niemiec. Wydali zaledwie kilka singli, a już nimi zrobili niezłe zamieszanie na scenie melodic hardcore’u. Teraz szykują się do wydania swojej debiutanckiej EP-ki “Values & Virtues”. Tego wieczoru bez wątpienia będzie nam dane usłyszenie promującego ją singla – “Savior”.

Oprócz zagranicznych kapel, na scenie pojawią się dwie wrocławskie grupy. Pierwszą z nich jest April in Pieces. Muzykom już nie raz udało się zagrać poza granicami ich rodzinnego miasta, co zapewne przyczyniło się do ich rozpoznawalności. Teraz szykują się do nagrywania swojego debiutanckiego albumu. Trzymamy za nich kciuki. Tym samym prezentujemy Wam ich najnowszy kawałek – “Incurable”.

Drugim polskim zespołem, jaki pojawi się tego dnia we Wrocławiu, jest Netherless. Mimo, że jest to świeżynka na naszym rynku, to zapewne już prędzej słyszeliście o tych chłopakach, gdyż występowali jako Crisis of Faith. Jednak po zmianach w składzie postanowili dać zespołowi nowi początek.

Podobne Posty:

Komentarze: