www.post-hardcore.pl

Koncert Enter Shikari już w najbliższą środę!

2014 October 3 | Sylwia Sarama


Już 8 i 9 października zespół Enter Shikari ponownie przyjedzie do Polski! Brytyjczycy najpierw wystąpią w warszawskiej Progresji, a już dzień później pojawią się w krakowskim Kwadracie. Jako supporty przed koncertami Enter Shikari zaprezentują się zespoły Roam i Shell Beach!

Enter Shikari to brytyjska grupa post hardcore’owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w roku 2003 w St Albans, skąd pochodzą wszyscy członkowie grupy: Roughton “Rou” Reynolds, Liam “Rory” Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe.

Debiutancki album Enter Shikari, zatytułowany “Take to the Skies”, ukazał się 19 marca 2007 roku. Zaledwie tydzień po premierze płyta osiągnęła czwarte miejsce na liście Official UK Album Chart. Brytyjczycy zawarli na krążku część utworów pochodzących z dem, singli oraz EP-ek wydanych w latach poprzedzających ich długogrający debiut. Dwa single promujące płytę to “Anything Can Happen in the Next Half Hour” oraz “Jonny Sniper”.

Pod koniec 2008 roku muzycy rozpoczęli pracę nad drugim albumem, którą fani zespołu mogli na bieżąco śledzić za pomocą serii oficjalnych wideoraportów dokumentujących nagrania. Singlem promującym nadejście albumu stał się utwór “Juggernauts”, którego warstwa tekstowa stanowiła jednocześnie zapowiedź społeczno-politycznego przekazu nowej produkcji Enter Shikari. Nowa płyta, nosząca tytuł “Common Dreads”, trafiła ostatecznie do sklepów 15 czerwca 2009. „Comon Dreads” wyróżnia przede wszystkim obecność większej, niż na poprzedniej płycie, ilości wpływów muzyki elektronicznej.

Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album „A Flash Flood of Colour“ – przez wielu recenzentów uznany za szczytowe osiągnięcie formacji. W warstwie tekstowej płyta po raz kolejny porusza najważniejsze kwestie społeczno-polityczne, zawiera przede wszystkim wiele odniesień do kryzysu ekonomicznego. Muzycznie „A Flash Flood of Colour” to świetne kolejny połączenie muzyki hardcore’owej z elektroniką. To z tego albumu pochodzą m.in. rewelacyjne „…Meltdown” i „Sssnakepit”.

Nowy album Brytyjczyków ukaże się w 2015 roku. Polskie koncerty mogą być jedną z pierwszych okazji, by usłyszeć nowe piosenki na żywo.

Roam, przez samych członków zespołu określany jest jako projekt pop punkowy. Pochodzą z Wielkiej Brytanii, wydali dwie EPki („No Common Down”, „Head Down”) i pracują nad kolejną. We wrześniu zagrali trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, supportując grupę ME vs HERO.

Schell Beach to z kolei węgierska grupa, wywodząca się z undergroundowej sceny hardcore’owej. Wśród swych inspiracji muzycy wymieniają takie zespoły jak Glassjaw, Deftones czy He is The Legend. Na koncie mają dwa albumy, wydany w 2008 „Acronycal” i „This Is Desolation” sprzed dwóch lat.

Bilety wciąż jeszcze dostępne są w stałych punktach sprzedaży. Kupić je będzie można także bezpośrednio w klubach, przed koncertami.

Zapraszamy!

źródło: informacje prasowe agencji go-ahead

Podobne Posty:

Komentarze: