Tygodniowe bilety na Sziget Festival wyprzedane!

2014 August 4 | Sylwia Sarama


Od dziś w regularnej sprzedaży biletów na Sziget Festiwal dostępne są już tylko wejściówki jednodniowe. Sytuacja tego typu ma miejsce po raz pierwszy w historii, nigdy wcześniej na tydzień przed rozpoczęciem nie zdażyło się, że tygodniowe bilety były wyprzedane. Jedankże, organizatorzy mają w zapasie 1000 wejściówek dla tych, którzy spóźnili się z decyzją o wyjeździe – będą one dostępne przy wejściach w czasie imprezy. Jednocześnie organizatorzy proszą o kupowanie biletów jedynie przez oficjalne punkty sprzedaży i unikanie ulicznych sprzedawców oraz reklam internetowych, jako że większość z tych biletów jest fałszywa.

Károly Gerendai, twórca i główny organizator, powiedział że rosnące zainteresowanie urosło w przeciągu roku i wierzy, iż “dzieje się tak ze względu na dobry line-up i sukces usług zapoznawczych kilka lat temu”. Oznacza to także, że więcej turystów przybędzie na Węgry również z całej Europy. Organizator myśli także, że przyczyną rosnącego zainteresowania może być fakt, iż Budapesz w ciągu kilku ostatnich lat stał się bardziej popularnym miastem. Dodaje także: “Mamy limitowaną ilość wejściówek do 45 tys. również dzienne bilety są limitowane do 25 tys. Wszystkie razem a także goście, dostawcy i podwykonawcy mogą łącznie liczyć ok 85 tysięcy ludzi.”. Gerendai oczekuje, że finalna liczba uczestników imprezy może wynieść w tym roku więcej niż 400 tys.

Sziget ma wszystko co festiwal może zaoferować przez 7 dni jego trwania: Wielkie gwiazdy na głównych scenach, sztuka, zabawa i mnóstwo wszlekiego rodzaju aktywności na wyspie. W dzień festiwalowicze mogą odpoczywać na Plaży Sziget, tworzyć własne pamiątki w jednym z miejsc poświęconych sztuce lub po porstu poświęcić trochę czasu na wycieczki po Budapeszcie! Impreza zaczyna się wczesnym popołudniem i trwa do ponownego wschodu słońca!
Ci, którzy mają już bilety w swoich kieszeniach mogą przygotowac się do wyprawy, ich festiwalowe wkacje. Organizacja Sziget postara się zapewnić im wszystko co niezbędne w ciągu tygodnia. Festiwalowicze mogą zakupić specjalny zestaw kampingowy by uniknąć opłat za nadbagaż i łatwiej podrożować, sięgnąć po specjalną przepustkę z którą będą mogli poznać bliżej Budapeszt, wykupić ubezpieczenie Sefe&Fun, które dotyczy zarówno podróży jak i pobytu na festiwalu. Co więcej istnieje kilkanaście opcji parkingowych, aby uczestnicy mogli pozostawić swoje pojazdy w bezpiecznym miejscu, bez martwienia się o parkowanie w stolicy. Dostępny jest również Festfone dzięki czemu zgromadzeni będą się mogli komunikowac ze sobą bez dodatkowych kosztów.

Zostało tylko 7 dni do festiwalu!

Więcej informacji i bilety jednodniowe: www.szigetfestival.com

Sziget // Informacje prasowe

Podobne Posty:

Komentarze: