www.post-hardcore.pl

Biffy Clyro jednym z headlinerów na Rock For People.

2014 February 26 | Sylwia Sarama


Koniec końców nie nasz target ale skoro już piszemy o festiwalu wypadało by poinformować o innych zespołach jakie tam zagrają a nie ograniczać się jedynie do konkretnych kapel, prawda? Dziś dowiedzieliśmy się, że jako jeden z headliner-ów na Rock For People wystąpi szkocki zespół Biffy Clyro. Fani w Polsce mogli zobaczyć ten zespół 13-ego listopada zeszłego roku w warszawskiej Stodole, a z osobistych wrażeń dodam iż nie było ich mało.

Szkockie trio powstało już w 1995 roku i do dziś gra w niezmienionym składzie. Początkowo zespół nie bał się eksperymentów, w ich kompozycjach często pojawiał się krzyczany wokal oraz odważne post-hardcore’owe brzmienie.

Choć mają na koncie 6 albumów długogrających (w tym jeden podwójny), największą sławę w kraju zyskali krążkiem Puzzle z 2007 roku. Hity takie jak Living Is a Problem Because Everything Dies czy Who’s Got a Match? pojawiały się w radiu i telewizji kilka razy dziennie. Po wydaniu singla Mountains, który znalazł się później na płycie Only Revolutions, zespół zyskał zasłużony rozgłos w całej Europie.

Wielkie trasy koncertowe i status platynowej płyty przypięczętowały sukces i wyznaczyły dalszy kierunek rozwoju kapeli. Nowe kompozycje były już spokojniejsze, ale nadal pełne świeżych pomysłów i melodii.

Po wydaniu w ubiegłym roku krążka Opposites zostali gwiazdą Reading Festival, co było zwieńczeniem marzeń członków zespołu, którzy zaczynali swoją karierę na małych scenach tego festiwalu.

Źródło

Podobne Posty:

Komentarze: