www.post-hardcore.pl

Pierwsze zespoły na Sziget Festival ’14!

2014 January 23 | Sylwia Sarama


Potwierdzono pierwszych artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji Sziget Festival odbywającego się w Budapeszcie w dniach 11-18 sierpnia. Tego lata na festiwalowej scenie rozgrzewać będą Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo a także wiele innych, którzy znajdą się na many more will wyspie Óbudai w stolicy Węgier.
Tegoroczna edycja odbędzie się tydzień później niż w zeszłym roku, Károly Gerendai fundator i główny organizator imprezy wypowiedział się o tym w taki sposób: “Przesunięcie daty festiwalu na tydzień później wygląda na dobre posunięcie, dzięki temu możemy zaprosić większe gwiazdy, w porównaniu z zeszłym rokiem. (…)”.
Pierwszymi gwiazdami, które będą uczestniczyć w tegorocznym wydarzeniu są…

Queens Of The Stone Age, legendarny zespół rockowy z palm Desert w Kalifornii, jest także znany jako zorientowany na mocne gitarowe brzmienie, ciężka muzyka rockowa. Charyzmatycznym liderem formacji QOTSA jest udzielający się wokalnie gitarzysta, laureat nagrody Grammy – Josh Homme. Ich ostatni album z 2013 roku … Like Clockwork skupia w sobię wspólną pracę wielu doborowych osobistości w tym Joey’a Castillo (ex prekusista), Mark’a Lanegan’a (współpracuje regularnie ze swoim byłym zespołem) a także Trent’a Reznor’a z Nine Inch Nails. W tym roku na pewno pojawią się na Sziget Festival.

Calvin Harris jest jedną z największych marek z popularnej odsłony dzisiejszej sceny elektronicznej. Można skojarzyć wiele hitowych singli od tego szkockiego artysty zajmującego się śpiewaniem, pisaniem, produkowaniem i DJ-ką. Piosenki te nie są tylko znane wszystkim, ale przede wszystkim są w 100% imprezowymi kawałkami z udziałem innych wielkich gwiazd. Obecnie ten powszechnie znany szkot cieszy się popularnością swojego trzeciego albumu zatytułowanego “18 Months”.

Placebo cieszą się rosnącą popularnością na całym świecie w związku z ich unikalnym rodzajem muzyki jaką tworzą i niesamowitymi koncertami jakie są ich domeną. Ich mroczne i melodyczne granie w połączeniu z wokalistą Brian’em Molko mającym bardzo charakterystyczny wokal stało przyczyniło się do stania się przez nich jednym z najlepiej znanych rockowych zespołów ostatniej dekady. W zeszłym roku grupa wydała swój 7-my już studyjny album pt. “Loud Like Love”.

Amerykański zespół alternatywny, Imagine Dragons staje się coraz bardziej popularny na światowej scenie. Nie tylko brzmią unikalnie, ale tworzą także swój własny romantyczną i fascynującą atmosferę dzięki pasji i profesjonalizmowi swoich członków. W tym roku zdobyli nagrodę ‘Newcomer of The Year’ na European Festival Awards.

Założona w Londynie przez Dan’a Smith’a formacja Bastille to popularny zespół grający alternatywnego rocka. Grupa rozpoczęła współpracę jako solowy projekt wokalisty i autora piosenek, którym jest Smith jednak później stała się kwartetem. Ich debiutancki krążek ‘Bad Blood’ został wypuszczony na rynek w zeszłym roku i otrzymał pozytywne recenzje. Ich największy hit ‘Pompeii’ jak i cały koncert na pewno rozgrzeją publiczność na Sziget.

Stromae to Belgijski wokalista i autor piosenek, wyjątkowo charyzmatyczna osobowość która używa muzyki elektronicznej, hip-hopu i tradycyjnych melodii afrykańskich w swojej muzyce. Jest nie tylko popularny, otrzymal bowiem także wiele ważnych nagród od przemysłu muzycznego. Wydał jak do tej pory dwa albumy i sprawił, że miliony zatańczyły do jego singli takich jak ‘Alors’ czy ‘Papaoutai’.

Brytyjski zespół Indie, Klaxons zaprezentuje publiczności coś specjalnego i bardzo unikalnego. Tworzą materiały od post-punk’a do pop z włączeniem w to melodii niczym z psychodelicznego rock’n’rolla. Ich ostatni album ‘Surfing the Void’ odniósł wielki sukces i miejmy nadzieję w tym roku uczestnicy festiwalu będą mogli usłyszeć także kawałki z ich nadchodzącego krążka.

Laidback Luke to prawdziwy innowator muzyki dance, który zagra przed tłumem na tegorocznym Sziget. Holenderski DJ pracuje razem z Dimitri Vegas & Like Mike lub z Hardwell’em.

Ekscytującą częścią na tegorocznym Sziget, będzie także występ Starlight Girls, które przedstawią publiczności swoją unikatową i alternatywną muzykę. Grupa bazująca obecnie na Brooklynie miesza wszystko czego lubicie słuchać w jedną całość.

Pierwszego dnia (tj. 12 Sierpnia) zapowiada się gorący dzień, z wieloma występami w tym Queens Of The Stone Age, którzy pojawią się na scenie. Występ ten będą mogli zobaczyć ci którzy wejdą w posiadanie tygodniowego biletu, tymczasem pełen program na wszystkie dni powinien pojawić się wkrótce.

Zobacz co działo się w zeszłym roku, zapoznaj się z programami, miejscami i uczuciami związanymi z Sziget: http://youtu.be/q9aI6PaybRk

Więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji spodziewajcie się w nadchodzących tygodniach.
Bilety znajdziecie tutaj: www.szigetfestival.com

Photo Credit: Sziget/Sándor Csudai

Podobne Posty:

Komentarze: